Co je to rybí kolagen a kde se získává?


Kolagen se získává z nejrůznějších zdrojů. Ten, který se v našem těle nachází, si naše tělo přirozeně vyrábí samo. Ovšem poté existují kolagenové potravinové doplňky. Odkud se bere tento kolagen? Z jakých zdrojů? Nejčastěji se používá hovězí kolagen, protože jeho výroba není nákladná a jeho složení je velmi blízké kolagenu, které si naše tělo vyrábí. Ale velmi používaným je také rybí kolagen, který se také nazývá kolagen mořský. Mořský či rybí kolagen, jak už název napovídá, se vyrábí z ryb. Konkrétně z jejich kůže, obvykle se jedná o kůži tresek. Tento kolagen je pak kolagen typu I., což znamená, že nám doplňuje kolagen, který má v našem těle největší zastoupení, a najdete ho jak v kostech, tak kloubech, svalech a na spoustě dalších míst.

RYBY

Prostředkem rybího kolagenu ho můžete doplňovat. Proč je rybí kolagen lepší, než třeba hovězí kolagen? Někdo může preferovat rybí kolagen čistě z etických důvodů. Mnoho lidí nejí maso, ale co občas sní, je maso rybí. Proto jim může být příjemnější konzumovat rybí kolagen než kolagen pocházející z krávy. Ryby, z kterých se kolagen vyrábí, jsou většinou loveny ve volné přírodě a neobsahují tedy nebezpečné a toxické látky, které by nás mohli potencionálně ohrozit, nebo nám způsobit nejrůznější potíže.

VLASY

Rybí kolagen má vliv na mnoho věcí v našem těle. Třeba na naše vlasy. Pokud pravidelně užíváte kolagen, možná můžete pozorovat, že vaše vlasy rychleji rostou, jsou silnější a působí zdravěji. Co možná neuvidíte, ale pocítíte, je lepší zdraví vašich kostí. Pravidelné užívání kolagenu vám může pomoci zlepšit jejich pevnost, předcházet únavovým zlomeninám a také podporuje lepší funkci vašich kloubů. Může vám dokonce ulevit od bolesti. Kromě těchto věcí má i pozitivní vliv na vaši pokožku. První a jemné vrásky mohou být příznakem toho, že máte málo kolagenu. Jeho užívání může povzbudit elasticitu vaší pleti.