Zdědili jste nemovitost?


Rodinné vztahy jsou spletité, a často můžeme mít rodinu, o které nikdo z našich blízkých nevěděl. To že je naše rodina poněkud širší než jsme čekali se dozvíme většinou z dopisu s pruhem, kterým nás notář zve k projednání dědictví. Jméno uvedené v dopise vám nic neříká, nezná ho ani vaše nejbližší rodina, ale jste zvědaví, tak se na místo vydáváte. Tam zjistíte, že jste měli třeba strýčka nebo tetičku, kteří neměli potomky, a tak máte zdědit třeba byt. Nejprve jásáte že budete bohatí, jenže často v nabývaným majetkem přichází i starosti.

podpis smlouvy

Starší nemovitosti, které jsou většinou předmětem dědického řízení, nebývají v nejlepší kondici. Někdy jsou neobývané desítky let, mohou mít na zdech plísně, v bytě se může nacházet velký nepořádek, zkrátka ne vždycky je to pohádková výhra, ale problém. Pokud takovou nemovitost nebudete chtít, budete se jí muset bavit. I takové nemovitosti se prodávají, a tak nakonec budete rádi, že jste nemovitost zdědili, protože přece jen budete mít peníze, nicméně nebudou zadarmo. Muset byt vyklidit alespoň z nejhoršího, což obnáší spoustu času, práce, a také financí na kontejner, který všechno vyveze na skládku.

Co potom?
Abyste zvýšili šanci na rychlý prodej takové nemovitosti, je potřeba se spojit nejlépe s profesionálem, který dobře zná místní trh s realitami a ví o co je zájem. Pomůže vám nasadit adekvátní cenu. Řeč je o realitní kanceláři, která se postará o kompletní servis během prodeje. Samozřejmě za tyto služby něco zaplatíte, ale prodej bude rychlejší než kdybyste všechno dělali sami.

ruce smlouva

Fotograf nemovitostí https://www.scan360.cz/sluzby/pri-prodeji-nemovitosti/realitni-fotografie vám nemovitost nafotí tak, aby na fotkách bylo vidět všechno. Pokud by tomu tak nebylo, mohlo by jít o problém, že se snažíte zatajit skutečný stav věci. Proto nikdy nic nezamlčujte, a díky tomu budete ušetřeni problémů, do kterých byste se jinak mohli dostat.