Budete ho potřebovat


Řízení auta je pro mnoho lidí skvělý koníček, během kterého vypnou a vyčistí si hlavu. Mnoho lidí se řízením auta živí, protože jsou rádi, když mohou pracovat sami a nemusí trávit 8 hodin denně v kuse s jinými lidmi. Aby ale člověk mohl usednout za volant, potřebuje řidičský průkaz. Řídit sice můžete i bez něj, ale pokud vás chytí policejní hlídka, budete mít pořádný průšvih. Proto je vždycky lepší se řízením počkat, až budete mít řidičák v ruce.

řízení auta

Absolvování autoškoly není nic těžkého, ale je potřeba počítat s tím, že vám to chvilku zabere. Většinou je délka autoškoly 2-3 měsíce a to proto, že se do ní průběžně hlásí spousta lidí. Zájem o autoškolu neklesá ani když se zvedly ceny. Zdražily se pojistky, pohonné hmoty, a samozřejmě i samotná auta, která jsou pro výcvik stěžejní. Část kurzu probíhá v učebně a část na silnici. Pokud absolvujete celou autoškolu v zákonném rozsahu a zvládnete praktickou i teoretickou část závěrečných zkoušek, můžete si vyplnit žádost o vydání řidičského průkazu, a za pár dní ho budete držet v ruce. No a pak už můžete za volant.

Nebojte se jezdit
Mnoho absolventů autoškoly má obavy z toho usednou za volant a začít řídit. Pokud ale schováte průkaz do šuplíku a jezdit nebudete, nejspíš budete velmi nepříjemně překvapeni až ho budete potřebovat a budete muset vyjet na silnici. Spoustu věcí zapomenete a hlavně si nebudete vůbec jistí. Ne nadarmo se říká, že nejhorší jsou sváteční řidiči. Nebuďte jedním z nich a jezděte pravidelně.

muž autoškola

Hledáte která autoškola Praha bere nové přihlášky? My je přijímáme pravidelně, a žáci nastupují do kurzu postupně podle toho kdy se přihlásí. Díky tomu mohou přicházet stále nové a nové tváře, které se chtějí stát účastníkem silničního provozu. Udělejte si řidičák zavčas, dokud na to máte čas, protože někdy budete muset jít jezdit dopoledne a někdy až večer.