Kdo nevlastní auto, může si jej pronajmout


Již za socialismu se lidé v naší zemi navzájem trumfovali v tom, kdo má lepší automobil. Mít auto bylo považováno v mnoha případech za luxus, tím spíše pokud jste měli určitý model, za vyšší pořizovací cenu. Jak šel čas, ceny osobních aut začaly klesat a vozidla se stala dostupnějšími, což ještě podpořil prodej ojetin. Dnes pořídíte ojeté auto relativně levně, i když musíte počítat s tím, že to pak bude bezedná jáma, kam budete sypat jednu korunu za druhou.

jízda autem

Vlastnictví vozidla je však nevýhodné i z jiného důvodu. Vezměme například modelovou situaci, kdy bydlíte v centru města, do zaměstnání to máte deset minut pěšky nebo dvě stanice metrem, což vyjde skoro nastejno. Od pondělí do pátku trávíte většinu času v práci a nákupy zajistíte pohodlně i pěšky. Některé víkendy trávíte v Praze, například na projížďkách na kole Divokou Šárkou nebo kolem Hostivařské přehrady, a pouze jednou či dvakrát do měsíce vyrážíte někam dál, mimo Prahu.

cestování po silnici

Tehdy se vám hodí auto jen pro kilometrový nájezd zhruba dvou set kilometrů měsíčně, a to je tak málo, že nemá kvůli tomu smysl pořizovat vlastní vůz, platit v Praze parkovné nebo za pronájem garáže, a už vůbec ne hradit povinné ručení, prohlídky STK, výměnu pneumatik, provozních kapalin a náhradních dílů a dálniční známky. Mnohem jednodušší je pronájem vozidla z autopůjčovny. Díky tomu také máte automobil k dispozici kdykoliv a kdekoliv autopujcovna-milan.cz, a za rozumnou cenu. A trumfovat někoho, že máte doma auto, dnes opravdu nemá význam, protože mnoho lidí je považuje za spotřební zboží a je to, jako byste se chlubili, že jste si koupili nové boty.

Podstatné také je, že díky autopůjčovně vám odpadnou starosti technického rázu a tím pádem i stres, protože víte, že pronajatý vůz je po technické stránce v pořádku, a vy řešíte pouze dotankování paliva a plán trasy vašich výletů.