Bylinkové čaje pro dobrou náladu


Čaj se těší na světě velké popularitě. V některých zemích, například Čína, Japonsko nebo Velká Británie. Je to nápoj s mnoha úžasnými dopady na naše tělo a není tedy divu, že pravidelné pití některých druhů čajů vám může z dlouhodobého hlediska přinést lepší náladu a duševní pohodu.

Pití čaje se spojuje s uklidňujícími účinky. Na rozdíl od kávy, která má vysoký obsah kofeinu, bylinkové čaje kofein neobsahují a dokážou člověka povzbudit jinými způsoby, a přesto dodat energii.

Na světě je tolik krásných rostlin, které stojí za ochutnání v podobě čaje. Ocenit můžete různé bylinkové čaje, anebo přímo povzbuzující čaj, který je směsí bylinek povzbuzujících náladu.

Které čaje byste si měli dále vychutnat?

Levandulový čaj

Samotná vůně levandule je velmi uklidňující. Dokáže zklidnit naši mysl a používá se také k léčbě úzkostí a dalších psychických problémů. Povzbuzuje naši náladu a také dokáže bojovat s problémy s nespavostí. Jeho chuť i vůni si zamilujete.

levandule

Ženšenový čaj

Z ženšenu se používá především kořen, z kterého se vyrábí i čaj. Dokáže vám zlepšit náladu, ale také posiluje imunitní systém. Odbourává psychickou únavu a pomáhá nám bojovat se stresem. Považuje se také za dobrý způsob, jak bojovat proti syndromu vyhoření.

Heřmánkový čaj

Spánek je pro nás důležitý, a pokud s ním máme problémy, neblaze nás to ovlivňuje po všech stránkách. Pokud máte potíže s usínáním, může vám pomoci heřmánek, konkrétně heřmánkový čaj. Uklidňuje naši mysl a vzhledem k tomu, že neobsahuje žádný kofein, můžete si ho vychutnat chvilku před spaním.

heřmánek

Matcha

Matcha je odrůdou zeleného čaje, která má silný obsah antioxidantů. Obsahuje menší množství kofeinu, ale díky dalším látkám, které obsahuje, dokáže povzbudit vaši náladu a zlepšit ji. Matcha má také spoustu antioxidantů, které jsou důležité pro zdraví našeho těla.