Dvě děti ale jen jeden pokoj – Jak zařídit dětský pokoj, když přibude sourozenec?


Zařizování dětského pokojíčku je vždycky oříšek, je třeba vybrat kvalitní nábytek a hlavně postel, co když ale máte děti dvě a jen jeden pokoj?

Dvě děti ale jen jeden pokoj – Jak zařídit dětský pokoj, když přibude sourozenec?

Zařídit dětský pokoj pro jedno dítě není tak těžké, pokud ale potřebujete ke staršímu sourozenci do pokoje přistěhovat i toho mladšího, nastává docela boj. Malé miminko spí obvykle ještě s rodiči v ložnici, když ale povyroste, je třeba to vymyslet tak, aby v jednom pokojíčku mohly fungovat děti dvě. Hodně záleží na tom, jak staré děti máte, jaký věkový rozdíl je dělí, i podle toho se pak pusťte do samotného zařizování. Co všechno vám může s tímto problémem pomoci?

patrová postel

Designér to zařídí za vás

Pokud potřebujete ušetřit čas, nemáte pro zařizování pokoje cit nebo zkrátka jen nevíte, jak to udělat, můžete si nechat ideální pokojíček pro své děti navrhnout bytovým designérem. Návrhy dětských pokojů bydesign vám mohou být inspirací a můžete mít profesionálně vybavený a navržený pokojíček i pro své děti. Nezapomeňte, že bytoví designéři dokážou vymyslet věci, které by vás dost možná nenapadly nebo o takových možnostech ani nevíte, umí ušetřit místo a vyladit pokoj do každého sebemenšího detailu. Děti toho totiž potřebují hodně.

veselý dětský pokoj

Co nesmí v pokoji chybět a jak to udělat?

Pokud máte k dispozici velký pokoj, je to snadnější, nemusíte si totiž tolik lámat hlavu s tím, kam který kus nábytku umístíte, nemusíte řešit postele, dětský stůl nebo skříně a ani prostor pro hračky. Ve velkém pokoji se toho dá vymyslet více, každé dítě může mít pro sebe jednu polovinu, obě části pak lze jednoduše rozdělit dělící stěnou či závěsy pro větší soukromí. V malých pokojíčcích, které bývají typické pro běžné panelákové byty, to ale budete mít mnohem těžší. Dost záleží na věku dětí, děti s malým věkovým rozdílem mohou mít hrací koutek společný, mohou se dělit o hračky a nepotřebují tolik soukromí.

Sourozenci s větším věkovým rozdílem ale potřebují soukromí, každý potřebuje kromě postele i svůj koutek pro trávení volného času nebo učení. Na to je třeba myslet v každém případě, nejprve si tak představte, jak by se dal pokoj pomyslně oddělit. Je ovšem skvělé, že dnes existuje dost způsobů, jak to řešit. Speciální nábytek pro děti ušetří dost místa. Zkuste třeba vyvýšené postele, kdy ve spodní části postele se může nacházet skříň nebo třeba zasunovací psací stůl.