Vyhněte se artróze


Jistě máte ve svém okolí někoho, kdo má problém s klouby. A většinou je to bohužel člověk, který má nadváhu nebo je obézní. Člověk si během mladého a aktivního života myslí že má na všechno spoustu času a že se ho hodně věcí netýká. Jenže čas letí rychle a najednou je člověku tolik let a zdravotní problémy se začínají stupňovat. Hlavním problémem mnoha lidí je jejich hmotnost. Všichni ví že nadváha nebo obezita jsou problém, a pořád se o tom mluví. Jenže mnoho lidí odkládá hubnutí na zítra a ze zítřka je několik let. Potom člověk stárne a už nemá chuť se sebou něco začít dělat. Jenže problém je, že pokud si obezitu odnesete do důchodu, nejen že se ho nemusíte dožít, ale hlavně si ho pořádně znepříjemníte.

prášek kolagen

Pokud nemáte ideální hmotnost, napomáháte vzniku artrózy. Roky rychlejšího opotřebovávání kloubů se nasčítají a vy najednou nemůžete chodit nebo vstát z postele. Každý pohyb vás bude bolet a bude nesnesitelný. Nepomůžou vám léky od bolesti ani berle. A tak se zapíšete na seznam čekatelů na výměnu kloubu. A na něm můžete čekat i déle než rok. Vzhledem k tomu v jakém stavu je dnes české zdravotnictví to není nic neobvyklého.

kloub koleno

Proto byste se měli už okolo třicátého roku začít zajímat jak doplnit kolagen. Kolagen je obsažený v chrupavkách, které jsou v kloubech. Právě bez chrupavky pohyb bolí. Jenže když tělo nemá dostatek kolagenu, začne z chrupavek kolagen mizet, a to způsobuje zvýšenou bolestivost. Je důležité neponechávat nic náhodě a začít kolagen užívat, dokud je čas.

Kolagen je vhodný pro muže i pro ženy. Jistě oceníte mnoho výrobků s kolagenem. Kolagen se dá sehnat jako prášek který se smíchá s vodou, jako tabletky nebo dokonce jako drinky či želé bonbony. Pokud ho budete chtít začít užívat, vyberte si kvalitní kolagen, který má vědecky podložený svůj účinek. Díky tomu nebudete užívat něco co nebude mít na vaše zdraví žádný vliv.