Jaro je jejich


Všechen hmyz má v přírodě i živočišné říši svoje místo. Nicméně nejspíš nikdo nebude rád, když se u něj doma objeví zástupci různého hmyzu a hodlají se u někoho doma trvale usídlit. Častý problémem jsou potravinoví moli, kteří vám celkem za krátkou dobu dokážou zlikvidovat zásoby jídla. Musíte vyhodit napadené potraviny, a nejlépe i vydezinfikovat úložné prostory i dózy, ve kterých potraviny skladujete. Stačí aby se k vám domů dostal jeden jediný mol a může způsobit katastrofu.

dva mravenci

Moli ale nejsou jediní škůdci, které bychom nejraději doma vůbec neviděli. Mezi další zástupce nezvaných hostů z hmyzí říše patří mravenci. Ti milují jakékoliv potraviny, které u vás najdou. Jak končí zima a začíná se oteplovat, probouzí se mravenci a po dlouhé zimě hledají potravu, která je snadno dostupná právě v lidských obydlích. Můžete si všimnout zpočátku pár mravenců, kteří se promenádují u vás na dvoře, a později je uvidíte klidně až na kuchyňské lince.

Mravenci nastěhovaní u vás ve spíži nejsou příliš příjemným překvapením. Bohužel pokud doma budete mít sebemenší zásoby jídla, můžete očekávat že se u vás objeví. Většina lidí zprvu zkouší různé babské rady jak se zbavit mravenců bez postřiků a podobných věcí, ale tyto prostředky fungují jen krátkodobě. Pokud čelíte mravenčí invazi, je daleko lepší deratizace – mravenci dezimex.cz se u vás hodně dlouho neobjeví.

mravenci meloun

Mravenci vlezou všude
Existují stovky druhů mravenců, a kromě toho že vám mohou ujídat ze zásob, vás mohou i pokousat. Některé druhy jsou agresivní, a to jaké doma potkáte záleží na tom, kde bydlíte. Někdo má tu smůlu že natrefí zrovna na agresivnější druh, a v takovém případě je radno s deratizací příliš neotálet. Mravenčí kousnutí může být hodně bolestivé, a zpočátku si ho ani nemusíte všimnout. Zavolejte nám, zbavíme vás veškerého hmyzu rychle a bezpečně.