Klíčenky.


Klíče jsou a stále budou. Jsou to potřebné věci, díky kterým si můžete váš dům nebo byt zamknout, když z něj odcházíte. Ovšem nezamykáte pouze dům, je spousta zámků, které během normálního dne používáte. Například již zmíněný dům, pokladnička, když si chcete vzít drobné na kávu, auto, které bez klíčů nenastartujete, skříňka na převlečení v práci nebo zámek u kola, když jezdíte raději na kole než autem. Možností je hodně a každý má více než jeden klíč u sebe. Doma pak schováváte další klíče, které nejsou potřeba každý den, nebo se jedná o náhradní klíče, které máte jako rezervu.

šňůrka na krk

Jen se podívejte na svůj svazek klíčů, někteří ho mají jako klíčnici, kteří se starali na hradech o dveře a zamykání. Stejně tak většina lidí má na svých klíčích nějakou klíčenku. Co to vlastně je klíčenka? Klíčenka je nějaký malý přívěšek, který vám zdobí klíče, ale můžete je mít třeba i na batohu a kabelce. Většinou jsou stejně jako klíče přidělané pomocí kroužku nebo mají karabinu. Klíčenek je spoustu a představují různé památky v miniaturní velikosti, nebo jsou to malé postavičky vyrobené ze dřeva, kovu nebo dokonce příze. Jednu dobu bylo hitem malé postavičky z provázku. Nebo různé animované postavičky, či pohádkové bytosti. Pak to mohou být různá autíčka, značky aut, otvíráky na pivo či víno.

šňůrka na krk

Dále huňaté bambule, které vidíte na zmíněných kabelkách jako dekorace. Klíčenek je opravdu nespočet a může to být cokoliv. Některé mají místo kroužku šňůrku na krk Promodarky. Jedná se o jiný styl klíčenky, která vám může držet klíče na krku. Což je velkou výhodou, ale nemusejí to být jen klíče, ale i mobil. Nevím, jestli jste si toho všimli, ale spousta žen v dnešní době nocí mobil ve speciálním obalu, který je přidělaný na šňůrku na krk. Může to být provázek, řetízek nebo i větší zip. Je to jeden z možností, jak mít telefon stále u sebe a nemusíte ho držet v ruce.