Plastová bedna – pomocník pro vaši sklizeň zeleniny


Pěstování brambor se věnuje mnoho venkovských sídel a spolu s bramborami se do popředí zájmu v tomto prostředí v poslední době dostávají i dýně Hokkaidó. Obojí se sklízí na podzim, tato cenná zelenina obsahuje mnoho výživných látek, velké množství draslíku a dýně i značné množství beta karotenu. Dýně i brambory lze dlouhodobě skladovat a můžeme si je tudíž dopřát prakticky po celý rok.

vaření brambor

Vypěstovat si pro vlastní potřebu dostatek těchto zemědělských komodit není obtížné a stává se, že máme naopak možnost nabídnout přebytky v množství mnohdy přesahujícím několik desítek či dokonce stovek kilogramů. Můžeme je nabídnout sousedům a příbuzným, anebo je prodávat na tržnici, či je dokonce rozvážet přepravní dodávkou. Brambory a dýně se mohou stát i vhodným zdrojem příjmu ve formě přivýdělku https://www.podnikatel.cz/clanky/uchazecum-o-zamestnani-se-omezily-moznosti-privydelku/ a nabídnete-li je lidem v BIO kvalitě, zpravidla se nestane, že byste na trhu neuspěli.

zelenina na stole

Jakmile se přiblíží doba sklizně, bude zapotřebí mít k dispozici vhodné přepravní nádoby. A zde se mnohdy dostáváme na tenký led, protože se stále mnozí z vás spoléhají na dřevěné bedýnky. Dřevo v tomto případě může způsobit nejeden karambol, protože bedýnky nemají k dispozici žádné zářezy, nedrží na sobě a při přepravě se snadno převrátí. Chcete-li se těmto potížím vyhnout, spoléhejte raději na plastovou bednu.

Plastové přepravky se zhotovují ze zdravotně nezávadného polypropylenu, který se snadno udržuje v čistotě, každá z nádob disponuje potřebnými zářezy, takže se vám ani při stohování přepravek do větších výšek nic nevysype a nepřevrátí, a můžete tímto způsobem skladovat ovoce i zeleninu dlouhodobě ve sklepních prostorách. Přepravky se také lépe přenáší, protože mají pevná ucha, a jejich nosnost bývá vyšší, než u bedýnek ze dřeva. Zhotovují se i ve více barevných variantách, což vám usnadní orientaci ve vaší úrodě.