Pracujeme s bublinkovou fólií


Když se balí zboží k odesílání přes e-shop, můžete při tom zažít i spoustu legrace. Kupříkladu s takovou bublinkovou fólií. Někteří lidé se do ní zabalí a zajímavě šustí, válí se po zemi a užívají si praskání bublinek, čímž tato zábava připomíná dětské skotačení. Zamysleli jste se někdy nad tím, jak by vypadal svět, kdybychom neznali bublinkovou fólii? Kdybychom neměli k dispozici role k nafouknutí balteto.cz a nemohli s nimi balit do krabic předměty, s nimiž se stěhujeme, anebo je odesíláme svým zákazníkům?

bublinková fólie

Historie tohoto materiálu sahá až do první poloviny šedesátých let minulého století a ačkoli šlo zprvu o výtvarný záměr vytvořit elegantní tapetu na zeď, nestalo se tak a fólie s bublinkami zaujala své čestné místo v síni slávy logistiky. Je to jedna z nejrozšířenějších technologií, kterou zná snad každý.

fólie s bublinkami

Ať už máte k dispozici fólii nafouknutou nebo nenafouknutou, jde o velmi sofistikovaný typ výplňového a balicího materiálu vzhledem k neuvěřitelným možnostem využití. Nepředstavujte si ji pouze tak, že plachtu s bublinkami rozložíte na zem a obalíte s ní třeba dřevěnou sošku, a tím to hasne, do fólie lze balit i sklo. Ovážete například sklenici nebo skleněnou láhev ne do jedné, ale do pěti vrstev fólie, a takové množství bublinek na sobě již nedovolí, aby tu došlo k deformaci a poškození předmětu uvnitř.

Tímto způsobem lze balit v podstatě jakékoli velmi křehké předměty, jako jsou modely letadel, pokojové rostliny, křehké hračky a dekorační předměty či bytové doplňky. Bublinky uvnitř krabice působí jednak jako tepelně izolační vrstva, a pak jsou natolik pružné, že je to něco jako soustava malých trampolín, co nedovolí, aby se cokoli rozmačkalo a poničilo. Fólii s bublinkami oceníte i v domácnosti, například jako krycí fólii při malířských pracích. Je mnohem pevnější, než speciální malířské zakrývací plachty, tato se jen tak neprotrhne a nepoškodí.