Revize elektrických spotřebičů zachraňuje váš majetek i vaše životy


Revize spotřebičů je služba, kterou provádí zkušení elektrikáři v domácnostech i ve firmách. Vyplatí se ji realizovat i tam, kde není povinná, tedy v domácnostech, a to zejména proto, že některé spotřebiče mohou být časem vlivem opotřebovávání či mechanických závad velmi nebezpečné.

Probíjející lampička

Poměrně známým problémem jsou problikávající lampičky, kde jsou povolené svorky s vodiči, anebo dochází ke kontaktu vodiče s kostrou svítidla. Toto je ale jedna z nejnebezpečnějších závad, která vás může usmrtit.

úhlová bruska

Problém s vysavačem

U vysavače se může spálit motor, může dojít k vytržení šňůry z navíjecího bubnu nebo k poškození vypínače, což pak způsobí zkrat, elektrický oblouk a vznik požáru. Vysavače bývají silně namáhány zejména při nešetrném zacházení, někteří lidé tahají za přívodní kabel, aby si vysavač přitáhli blíže k sobě, anebo šlapou nohou na vypínač, který může prasknout a obnažit elektrické vodiče.

Přívodní šňůry vrtaček, pil a brusek

Elektrické nářadí tohoto typu svádí k tomu zabrat se do práce tak, že zapomenete kontrolovat polohu šňůry vůči činné části nástroje, a to vás pak dovede k pořádnému maléru. Například propálíte přívodní či prodlužovací kabel kotoučem úhlové brusky, naříznete šňůru kotoučovou pilou, sevřete přívodní kabel mezi stavební materiál při vrtání příklepovou vrtačkou anebo prostřihnete izolaci kabelu sekačkou na trávu či nůžkami na živý plot.

elektrický kávovar

Zkrat v motoru kuchyňského mixéru

Kuchyňské mixéry, roboty a podobné stroje s elektromotorem o vysokém výkonu mohou trpět známými defekty spálení vinutí cívek a následných zkratů. Klidně se může stát, že vám mixér začne hořet pod rukama, nebo alespoň ucítíte spáleninu z poškozené izolace vodičů. Nechte si raději všechny kuchyňské elektrické spotřebiče zkontrolovat, zabráníte tím nepříjemnostem s ohledem na váš majetek a zdraví.